Пластика
підборіддя

Пластика
підборіддя

Асиметричне підборіддя впливає на естетику обличчя, тому наші спеціалісти пропонують змінити його форму раз і назавжди.

Не завжди природа обдаровує людину правильними пропорціями обличчя. Є досить велика кількість людей, яких не влаштовує форма або розмір підборіддя. Тим, у кого є вроджений або набутий дефект: скошеність або недорозвинутість підборіддя (мікрогенія), надмірне випинання, асиметрія, занадто великий розмір – допоможе хірургічна пластика підборіддя (ментопластика). Вона зробить зовнішність гармонійною та прибере психологічний дискомфорт.

Що таке ментопластика?

Пластична операція, що виправляє розміри і/або форму підборіддя, називається Ментопластика або, рідше, Геніопластика.Корекція підборіддя може виконуватися як окрема операція чи бути частиною загальної пластики обличчя.

Для підготовки до корекції форми і/або розмірів підборіддя буде потрібно 7 днів. Тривалість пластики підборіддя індивідуальна, і залежить від складності операції. Зазвичай на неї йде від 1 до 2 годин. Після ментопластики клієнту потрібно буде знаходитися в нашому стаціонарі, в палаті Люкс, протягом доби. Компресійну (пластирну або гіпсову) пов'язку і шви знімають на 7-10 день, а кінцевий результат хірургічної пластики підборіддя можна буде оцінити через 1-3 місяці.

Пластика підборіддя імплантами

Серед існуючих видів сучасної ментопластики сьогодні найбільш популярна методика його збільшення силіконовими імплантами, і саме цей спосіб корекції користується попитом в Клініці Grace (Грейс) більше інших. Ментопластика ендопротезами виправляє вроджену диспропорцію між нижньою та верхньою частиною обличчя, і робить анфас, а особливо профіль, більш ідеальними.

Збільшуючи розмір підборіддя імплантом, лінія овалу автоматично підтягується, що дає видимий ефект омолодження. Ну а жінкам у віці разом з використання імпланту рекомендується додаткова підтяжка шиї в зоні під підборіддя – медіальна платизмопластика. Її поєднання з ментопластикою дає швидкий і блискучий результат.

Збільшення підборіддя імплантатом, дає результат, який зберігається назавжди.

Сьогодні для корекції скошеного підборіддя використовують 2 види силіконових імплантів – гладкі та пористі. Останні приживаються швидше за рахунок того, що протягом місяця через них проростають тканини і кровоносні судини

Якщо підборіддя значно виступає проводиться резекція (видалення) збільшеного підборіддя спеціальним інструментом.

Пластирна пов’язка знімається через 7-10 днів. Результат оцінюють приблизно через 1 місяць. Яким він буде клієнт може побачити на першій консультації, на екрані комп'ютерного монітора, завдяки 2D- або 3D-моделюванню.

Наш досвід

До

операції

На першій консультації наш пластичний хірург уважно вислухає усі ваші побажання стосовно майбутнього вигляду вашого підборіддя, домопоже сформулювати реалістичні очікування від операції, підбере необхідний імплант, спрогнозує ефективність операції, а також детально відповість на усі ваші запитання. На предопераційному огляді ви проходите детальне обстеження організму та здаєте всі необхідні аналізи.
Під час

операції

Збільшення підборіддя імпантами не залишає рубців на обличчі. Спеціаліст робить розрізи по слизовій ротової порожнини, на внутрішній частині нижньої губи. Операція триває 1 годину та проводиться під загальною анестезією.
Після

операції

Вам накладають спеціальну фіксуючу пов’язку, яку потрібно носити до двох тижнів. Першу добу ви знаходитеся у нашій люкс-кімнаті під пильним наглядом медичного персоналу. Щоб відновлення було результативним, вам потрібно дотримуватися всіх рекомендацій вашого хірурга.

Наш підхід до пластики підборіддя

Обличчя має чіткі та виразні контури. Коли з’являється асиметрія, людина це відразу помічає. Знаємо, що багатьом із вас це не подобається. З’являються невпевненість, труднощі у спілкуванні та дискомфорт.

Ми пропонуємо вам пластику підборіддя. Вона допоможе вам справитися з будь-якою асиметрією та вдосконалить ваш профіль.

Спеціалісти

Всі спеціалісти

Вадим
Сімонов

Лікар пластичний хірург. Лікар вищої категорії.
34 роки хірургічної практики

Вартість послуг

Ціна операції з пластики підборіддя залежить від об'єму втручання і включає:

 • всі необхідні передопераційні обстеження;
 • палату інтенсивної терапії;
 • анестезію;
 • операцію з пластики підборіддя;
 • імпланти (для аугментації);
 • компресійна пов'язка;
 • комфортний одномісний стаціонар з індивідуальним медичним доглядом та харчуванням;
 • післяопераційний догляд (включаючи перев'язки перші 10 днів після операції);
 • річний медичний супровід.

  *у разі придбання операційного пакету - консультацію вже включено у його вартість

 •  
  Назва послуг
  Вартість, грн
  1
  Консультація пластичного хірурга з пластики підборіддя
  1900*
  2
  Пластика підборіддя
  від 4000€

  Питання - відповіді

  Що заборонено робити до операції?

  За 14 днів до операції слід припинити прийом аспірину та препаратів що його містять, оскільки вони впливають на нормальне згортання крові. Ви обов’язково маєте повідомити нашого спеціаліста, які інші медичні препарати ви приймаєте. Також за два тижні необхідно відмовитися від сигарет або мінімізувати їх кількість, оскільки нікотин призводить до скорочення кров'яних судин і може погіршити кровообіг в тканинах під час і після операції. За 7 днів до операції необхідно виключити з раціону гострі і жирні страви, а також припинити вживання алкоголю.

  Коли будуть помітні результати після пластики підборіддя?

  Результати пластики підборіддя будуть помітні після зменшення набряків. Це відбудеться через 3-4 тижні після операції. Важливо, що цей результат зберігається назавжди.

  Що входить в пакет операції з пластики підборіддя?

  Пакет операції "Пластика підборіддя"
  включає:

  1. Передопераційні консультації:

   • консультація пластичного хірурга
   • консультація анестезіолога
   • консультація гінеколога

  2. Стандартний пакет аналізів

  3. ЕКГ (відповідно операції)

  4. УЗД (відповідно операції)

  5. Рентген дослідження (відповідно операції)

  6. Ендоскопічні дослідження (відповідно операції)

  7. Палата інтенсивної терапії

  8. Операція

  9. Анестезія

  10. Стаціонар

   • палата
   • індивідуальний медичний огляд - персональний черговий лікар
   • персональна медична сестра
   • індивідуальне дієтичне харчування

  11. Післяопераційний огляд (перші 10 діб після операції)

  12. Річний медичний супровід

  Додатково включено у вартість пакету:

  13. Імпланти (для аугментації)

  14. Компресійна пов'язка (1 комплект)

  Показання до ментопластики (геніопластики)

  Показаннями до ментопластики є різні вроджені або набуті дефекти будови підборіддя:

  • недорозвинення нижньої щелепної кістки (мікрогенія), внаслідок чого підборіддя загострюється та задирається догори («пташина борода»);
  • виступаюче, надмірно випнуте, подовжене підборіддя;
  • надмірно масивне, широке підборіддя у жінок;
  • маленьке, слабо розвинене підборіддя;
  • роздвоєне підборіддя з вираженою ямкою посередині;
  • асиметрія підборіддя, нижньої частини обличчя;
  • диспропорційна будова обличчя, пов'язана з розмірами підборіддя;
  • деформація підборіддя, нижньої частини обличчя внаслідок невдалого лікування щелепно-лицевих травм.

  Невдоволення людини формою власного підборіддя, бажання зробити його більш виразним або, навпаки, пом'якшити, згладити різкі риси також часто стає приводом для проведення ментопластики. А ось якщо потрібно прибрати друге підборіддя, ментопластика не потрібна, досить ліпосакції, іноді в поєднанні з підтяжкою або видаленням м'яких тканин. Це більш проста, щадна косметична операція.

  Види пластики підборіддя

  Залежно від цілей пластика підборіддя підрозділяється на збільшуючу та зменшуючу. Основні методи:

  • збільшуюча ментопластика імплантами (ендопротезування);
  • кісткова геніопластика, буває як збільшуюча (остеотомія), так і зменшуюча (остеотомія, резекція).

  Пластика другого підборіддя (шкірно-жирової складки, яка знаходиться під нижньою щелепою) методами ліпосакції, ліпофілінга, підтяжки не є різновидом геніопластики, хоча нерідко проводиться в комплексі з нею.

  Оптимальний метод корекції підбирається на першій консультації. Тоді ж завдяки 2D-або 3D-моделюванню клієнт може побачити, яким буде результат ментопластики, на екрані комп'ютерного монітора. Після першої консультації проводиться комплексне обстеження, розробляється план підготовки, яка може зайняти від 1 до 3 тижнів.

  Чому ментопластику в Києві варто зробити в Grace Clinic

  У нас працює команда лікарів, які не просто володіють бездоганною репутацією і великим досвідом, але й є експертами найвищого рівня в сфері естетичної хірургії. Вони розглядають ситуацію кожного клієнта персоніфіковано і в комплексі, стежачи за тим, щоб результат операції був комфортним і фізично, і психологічно.

  Наші операційні блоки та післяопераційні палати Люкс оснащені найсучаснішим європейським обладнанням. Хірурги працюють німецьким інструментарієм, застосовуючи тільки високоякісний сертифікований шовний матеріал та імпланти. Окрема увага приділяється дотриманню стерильності в операційній та зразковій чистоті в інших приміщеннях.

  Клініка Grace (Грейс) в Києві – це естетична хірургія та професійна косметологія найвищого рівня, які задовольнять найвибагливіших клієнтів.

  Читати далі

  Протипоказання до ментопластики

  Пластика підборіддя заборонена при наявності таких станів або захворювань як:

  • множинна алергія на засоби для місцевої та загальної анестезії;
  • інфекції шкіри в зоні, яка підлягає операції;
  • тяжкі захворювання внутрішніх органів;
  • вагітність, годування грудьми;
  • тяжкий цукровий діабет;
  • онкологічні захворювання;
  • порушення згортання крові.

  Хірургічна пластика підборіддя не виконується особам молодшим 18 років.

  Кісткова геніопластика

  Збільшити підборіддя також можна за допомогою нарощування кістки (остеотомічної ментопластики). Це значно складніша та більш травматична операція в порівнянні з ендопротезуванням, до неї вдаються зрідка. В основному кісткову геніопластику виконують з метою зменшення підборіддя.

  При надмірно виступаючому підборідді може проводитися:

  • резекція (видалення) збільшеної частини нижньої щелепи спеціальним інструментом (осцилюючою пилкою);
  • остеотомія — поділ кістки на фрагменти та їх переміщення;
  • операція на кістковій тканині, при якій поєднуються обидва методи.

  Як проходить операція

  Ментопластика імплантами можлива під загальною та місцевою анестезією, метод знеболювання вибирається в індивідуальному порядку. Розріз розміром 3-4 см, через який вводяться імпланти, може виконуватися:

  • зовні, під підборіддям, такий доступ простіше, шов практично непомітний, оскільки знаходиться в місці природної складки;
  • зсередини ротової порожнини, по краю слизової нижньої губи, метод більш складний, але в результаті зовні не залишається навіть найменших слідів втручання.

  Окістя та м'які тканини відокремлюють від кістки, до сформованої кишені вводять імплантат. В Клініці Grace використовуються виготовлені за результатами індивідуального комп'ютерного моделювання імплантати, вони ідеально прилягають до окістя та не вимагають додаткової фіксації.

  Кісткова ментопластика проводиться під загальним наркозом, також може виконуватися з зовнішнім і внутрішньоротовим доступом. Шкіра або слизова, м'які тканини розсікаються для забезпечення доступу до кістки, після чого виконується її розпил. При остеопластиці, що збільшує, фрагменти кістки зміщуються, фіксуються в потрібному положенні за допомогою мініатюрних титанових або колагенових пластин. Між ними може встановлюватися синтетичний кістковий блок або взята у клієнта кісткова тканина. При зменшуючій операції відрізаний осцилюючою пилкою фрагмент кістки вилучається, надлишки кісткової тканини зрізаються або видаляються за допомогою шліфування. Кістка після корекції розміру, форми встановлюється на місце, виконуються шви для її фіксації.

  На останньому етапі ендопротезування або кісткової пластики підборіддя розріз зашивають, на підборіддя накладають фіксуючу компресійну пов'язку. Тривалість пластики підборіддя імплантами — 30-45 хвилин, кісткова ментопластика може тривати 1-2 години. Якщо хірургічна операція доповнюється косметичною (ліпосакцією, ліпофілінгом, платізмопластикою), загальна тривалість втручання збільшується.

  Можливі ускладнення

  Больові відчуття, оніміння, припухлість, набряклість тканин, гематоми незабаром зникають і не є ускладненнями. Вкрай рідко ментопластика призводить до більш серйозних наслідків:

  • постійне порушення чутливості шкіри підборіддя;
  • інфікування операційних ран;
  • келоїдні рубці;
  • зміщення імплантату;
  • незрощування кістки.

  Ретельне обстеження напередодні операції, висока кваліфікація пластичного хірурга та точне дотримання приписів фахівця в період реабілітації дозволяють звести до мінімуму ризик ускладнень.

  Реабілітація

  Після ментопластики клієнту потрібно буде перебувати в нашому стаціонарі протягом доби. Компресійну (пластирну або гіпсову) пов'язку та шви знімають на 7-10 день, до цього часу спадає набряклість, розсмоктуються гематоми, нормалізується чутливість, зникають болісні відчуття.

  Особливості реабілітаційного періоду:

  • якщо розріз робився зсередини рота, перші 3 дні полоскати його антисептичним розчином, але уникати активних рухів;
  • рекомендований прийом антибіотиків для профілактики інфекції;
  • перші 5-7 днів вживати рідку, м'яку, протерту їжу, бажано через трубочку;
  • контролювати температуру їжі, пиття, а також води для гігієнічних процедур, оберігати операційну зону від перегріву;
  • тримати голову піднятою, спати рекомендується в положенні напівсидячи;
  • обмежити вираз почуттів за допомогою міміки, не напружувати мімічні м'язи.

  Протягом місяця дотримуватися щадного режиму, виключити:

  • інтенсивні фізичні навантаження, підйом важких предметів, заняття спортом, в тому числі відвідування басейну;
  • відвідування лазні, сауни, пляжу, солярію;
  • вживання надмірно твердої їжі, яку доводиться пережовувати з зусиллям;
  • вживання алкоголю, куріння.

  Для повного відновлення після операції, в залежності від її складності, потрібно до півроку. Первинний результат оцінюється приблизно через 1 місяць, кінцевий результат хірургічної пластики підборіддя можна буде оцінити через 1-3 місяці.

  Показати менше