Ліпосакція без ризиків: усе, що потрібно знати про підготовку до операції

Андрій Гриценко
Андрій Гриценко
bodytite facetite абдомінопластика блефаропластика кругова підтяжка обличчя Ліпосакція Vaser ліпоскульптурування ліпофілінг сідниць платизмопластика ринопластика септопластика

Лікар пластичний хірург з 9 річним досвідом.

Провідний фахівць з ринопластики, блефаропластики, фейсліфтингу та VASER-ліпосакції.

06.05.2025
Час читання хвилини

Правильна підготовка до ліпосакції та ліпофілінгу — запорука успішного результату й мінімальних ризиків ускладнень. До початку операції потрібно проконсультуватися з лікарем, здати кілька аналізів, внести певні зміни у спосіб життя. Ми розуміємо, наскільки важливий цей етап, і надаємо детальні рекомендації перед процедурою. У цій статті розповідаємо все, що потрібно знати перед ліпосакцією, аби ви почувалися спокійно та впевнено.

Перший крок: консультація хірурга

Підготовка до ліпосакції живота та інших зон тіла починається з консультації пластичного хірурга. Під час візиту ви обговорите з лікарем свої побажання й очікування, отримаєте попередній план операції та дізнаєтеся її вартість. На первинному прийомі важливо повідомити про наявність хронічних захворювань і алергічних реакцій, прийом медикаментів, шкідливі звички.

На консультації хірург пояснить, як проходить ліпосакція, скільки триватиме відновлення й чого очікувати в періоді реабілітації. Для видалення жирових відкладень використовують різні методи: ультразвуковий, радіочастотний, лазерний, вібраційний. Вибір способу залежить від таких факторів:

  • кількості зайвого жиру;
  • необхідності проведення ліпофілінгу грудей, сідниць або інших зон;
  • якості шкіри в проблемних зонах;
  • загального стану здоров’я пацієнта.

При великому об’ємі жиру на животі або стегнах рекомендована хірургічна операція з використанням ультразвукового апарата Vaser. Якщо ви хочете трохи зменшити жировий прошарок і водночас підтягнути шкіру, підійдуть малоінвазивні косметологічні процедури. При виборі ультразвукової, лазерної чи радіочастотної ліпосакції всі «за» і «проти» детально обговорюються на консультації.

Другий крок: обстеження організму

Перед видаленням жиру й підтяжкою шкіри потрібно перевірити стан здоров’я. Передопераційна діагностика допомагає виключити протипоказання до ліпосакції, правильно обрати знеболення й дозування препаратів. Стандартний перелік досліджень:

  • аналіз на групу крові та резус-фактор;
  • клінічний і біохімічний аналізи крові;
  • аналіз на ВІЛ, сифіліс, гепатити B і C;
  • коагулограма;
  • загальний аналіз сечі;
  • УЗД вен нижніх кінцівок, УЗД м’яких тканин у зоні ліпосакції;
  • ЕКГ;
  • флюорографія або рентген грудної клітки.

Перелік досліджень залежить від виду ліпосакції та медичного анамнезу пацієнта. Детальну інформацію можна отримати на консультації. Коли всі результати будуть готові, потрібно пройти передопераційну консультацію анестезіолога.

Третій крок: корекція способу життя

Рекомендації перед лазерною, ультразвуковою чи радіочастотною ліпосакцією майже не відрізняються. За 10–14 днів до операції пацієнту слід:

  • не засмагати й не відвідувати солярій;
  • відмовитися від антиагрегантів і антикоагулянтів (за погодженням із лікарем);
  • виключити куріння та вживання алкоголю;
  • харчуватися збалансовано, зменшити кількість фастфуду, жирної та смаженої їжі;
  • підтримувати звичну фізичну активність без перевантаження;
  • не проводити апаратний масаж та інші косметологічні процедури в зоні ліпосакції або ліпофілінгу.

Підготовка в день перед операцією залежить від типу знеболення. Детальні рекомендації надасть ваш лікар.

Підготовка до ліпосакції в Grace Clinic

У клініці доступні сучасні методи естетичної корекції різних зон тіла (живота, рук, стегон і сідниць) на апаратах Vaser, INMODE та Icoone Laser. Гарний результат починається з якісної підготовки, тому наша програма охоплює всі деталі. До вартості входять:

  • консультація пластичного хірурга, який проводить операцію;
  • консультація анестезіолога;
  • консультація гінеколога (для жінок);
  • повний комплекс лабораторної діагностики;
  • персональний менеджер, який завжди на зв’язку й відповідає на всі питання.

Після ліпосакції живота, стегон, сідниць та інших зон ви отримаєте чіткі інструкції: що можна й чого не можна робити, щоб мінімізувати ризики та пришвидшити загоєння.

FAQ

Чи потрібно худнути перед ліпосакцією?
Якщо ви плануєте схуднення, спочатку варто досягти бажаної ваги, а потім проводити ліпосакцію однієї зони чи ліпомоделювання кількох. Якщо поточна вага вас влаштовує — худнути спеціально не потрібно.

Чи потрібно здавати аналізи перед ліпосакцією та ліпофілінгом?
Так. Підготовка до лазерної ліпосакції та інших методів обов’язково включає обстеження здоров’я. Лікар має знати повну картину, щоб правильно спланувати й провести операцію.

Що не можна робити перед ліпосакцією?
Заборонено вживати алкоголь, палити, перевантажувати організм тренуваннями, використовувати препарати, що розріджують кров.

Ліпосакція — це шкідливо?
Операція безпечна, якщо її проводить досвідчений хірург на сучасному обладнанні, а пацієнт дотримується всіх рекомендацій у період підготовки та відновлення.

 

Джерела

  1. Основи пластичної та реконструктивної хірургії / за ред. проф. Храпача В. В. – К.: Електронний підручник, 2021. – 148 с.
  2. Beidas O. E., Gusenoff J. A. Update on liposuction: what all plastic surgeons should know // Plastic and Reconstructive Surgery. – 2021. – Т. 147. – №. 4. – P. 658–668.
ХОЧУ КОНСУЛЬТАЦіЮ
лікаря

    Залиште свої контакти і ми з Вами зв'яжемось для запису на консультацію.
    Виберіть зручний метод зв’язку:

    Натискаючи кнопку "Надіслати", я даю згоду на обробку персональних даних.

    Дякуємо!

    Дякуємо!

    Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.