Як позбутися
від постакне?

Як позбутися від постакне. Ефективні методи лікування постакне

Неправильне лікування запалень і вугрової висипки часто призводить до утворення некрасивих рубців, пігментних плям і нерівностей на обличчі. Неестетичний вигляд для багатьох стає справжньою проблемою, позбутися від якої без сторонньої допомоги практично неможливо. Якщо постакне вже трапилися, важливо знати всі доступні засоби позбавлення від них – як вдома, так і на прийомі у косметолога.

Що таке постакне: його різновиди

Постакне тільки на перший погляд виглядає однаково. Насправді існує два різновиди слідів вугрової висипки: рубці та гіперпігментація.

що таке постакне

Рубці постакне

Найпоширеніший вид постакне – рубці. Але навіть вони виглядають неоднаково. Розрізняють вдавлені (атрофічні) і опуклі (гіпертрофічні) рубці, які бувають різного розміру, глибини і форми.

Утворення рубців відбувається через травмування шкіри в місці вугрових висипань. Порушується вироблення колагену, і шкіра не може повністю відновитися. Так утворюються вдавлені рубці. Якщо ж відбувається активізація вироблення колагену як відповідна реакція – утворюються некрасиві горбки. І те, й інше, приносить масу незручностей, виглядає негарно і призводить до формування комплексів. Ось чому важливо правильно лікувати висип, не видавлювати його самостійно і не припікати надміру.

Гіперпігментація

Нерідко на місці вугрової висипки утворюються яскраві, червоні або бурі, плями. В окремих випадках вони зникають самостійно через деякий час, але часто вимагають втручання фахівця-косметолога. Якщо затягнути з усуненням почервоніння, воно може трансформуватися в пігментацію під впливом ультрафіолету.

У травмованої шкірі активно виробляється меланін, а ось наскільки інтенсивною буде гіперпігментація, залежить від тяжкості акне, особливостей шкіри та способів лікування.

Чи проходять сліди постакне самостійно

Іноді постакне у вигляді червоних і бурих плям можуть проходити самостійно – якщо вони викликані не пошкодженням структур шкіри, а припливом крові в результаті видавлювання та інших механічних впливів. Це як синяк – прилив крові до тканин змінює їх колір, але тільки тимчасово.

Як швидко проходить пігментація після акне, залежить від ступеня і форми вугрової висипки. Якщо після видавлювання звичайного прища реабілітація займає приблизно 8-10 днів, то сильні запалення потребують значно більшого терміну відновлення – до 2-3 місяців.

Але запалення після акне можуть і не пройти самостійно. Щоб прискорити процес, важливо оберігати обличчя від агресивних чинників навколишнього середовища, ультрафіолету, механічних пошкоджень. Якщо це не допомагає – потрібно шукати шляхи лікування пігментації.

Рубці ж самостійно не проходять ніяк, – тому необхідно шукати оптимальний спосіб лікування.

Позбутися від слідів постакне можна під керівництвом лікаря. Для цього досвідчений косметолог Grace Clinic оцінить стан шкіри і зможе рекомендувати спеціальну косметику. Лікування потрібно починати тільки після повного позбавлення від акне, інакше все буде виглядати як біг по колу – нові висипання будуть провокувати нові рубці, і процес значно затягнеться.

Будь-який спосіб лікування постакне повинен поєднуватися з сонцезахисними засобами високого ступеня захисту. Інакше, крім рубців, вас чекає ще й гіперпігментація. Щадне лікування постакне включає застосування косметики на основі кислот – пілінгів, кремів, лосьйонів, тоніків.

Позбавлення від постакне в косметологічній клініці

Досвідчений лікар-косметолог швидко діагностує проблему, визначить стан шкіри і запропонує оптимальний для вас спосіб позбавлення від постакне, особливо глибоких рубців і шрамів.

Сьогодні існують різні методи лікування – від пілінгів і уколів до ефективних апаратних методик.

лікування постакне

Хімічні пілінги

У Grace Clinic використовують препарати з високою концентрацією хімічних речовин. Правильно застосовувати їх може тільки лікар, суворо дотримуючись інструкції до, під час і після нанесення препарату.

Залежно від складу після пілінгу спостерігається лущення шкіри або плівочки, які поступово відпадають. Це відлущуються мертві клітини, а разом з ними відбувається оновлення епідермісу.

Процедура вимагає спеціального догляду і реабілітації після, тому проводити її необхідно тільки у професіонала.

Дермабразія

Цей досить травматичний спосіб шліфування поверхні шкіри. В результаті згладжуються поверхневі та глибокі рубці.

Процедура вимагає тривалої реабілітації, оскільки в процесі відбувається механічне шліфування обличчя зі зняттям верхнього шару епідермісу.

Лазерне шліфування Lase MD

Цей різновид дермабразії за допомогою лазерних спалахів. Метод безболісний, не вимагає реабілітації і дозволяє поліпшити якість шкіри за допомогою тулієвого лазера.

Філлери

Сучасний спосіб боротьби з рубцями постакне на основі ін’єкцій. Метод підходить для шрамів круглої або прямокутної форми вдавленого типу. Під шкіру вводяться склади на основі гіалуронової кислоти, колагену, жиру або інших інгредієнтів. Вони заповнюють порожнини і роблять рельєф більш гладким. На жаль, ефект від процедури триває в середньому рік-півтора, після чого необхідно її повторювати.

Методи профілактики постакне: поради косметолога

Кращий спосіб позбутися від постакне – правильно лікувати вугровий висип, видавлювати вміст запалених ділянок, але не колупати їх, не припікати занадто активно. Будь-яка травма шкіри може обернутися шрамами, на боротьбу з якими піде в майбутньому чимало часу та грошей.

Якщо рельєф шкіри горбистий, нерівномірний, з пігментацією, важливо:

  • користуватися тільки якісною косметикою;
  • звести до мінімуму будь-які механічні пошкодження обличчя;
  • захищатися від ультрафіолету.

Відвідати косметолога і якомога швидше почати лікування бажано в молодості. Тому що в зрілому віці, коли запускаються механізм старіння, стан шкіри буде тільки погіршуватися.

У Grace Clinic працюють досвідчені лікарі-косметологи, які використовують найефективніші методи в боротьбі з постакне. Не варто відкладати лікування на потім – уже зараз можна підібрати оптимальний метод боротьби з постакне, щоб завтра радіти власному відображенню в дзеркалі.