Як
збільшити
груди?

Сучасні методи збільшення грудей

Про великі жіночі груди мріють і жінки, і чоловіки. І чиє саме бажання головніше – питання філософське. Прагнення бути більш привабливою і бажаною часто стає головним мотивом для пошуку відповіді на питання як збільшити груди. Але є і цілком практичні аспекти таких маніпуляцій. Часто жінки відчувають серйозні комплекси через вроджені дефекти або аномалії, асиметрії молочних залоз, різного їх розміру. Нерідко збільшення грудей необхідне і після мастектомії.

Не важливо, що саме спонукає жінку до змін. Важливо знати, як можна збільшити груди безпечно та отримати гарантовано хороший результат.

Чому у всіх різний розмір грудей

Різний розмір грудей обумовлений генетично. Зазвичай він передається у спадок від мам і бабусь. Ріст грудей стартує на початку статевого дозрівання і триває до 18-20 років. Звичайно, ці цифри приблизні та можуть значно відрізнятися від жінки до жінки.

Зробити груди більшими іноді допомагають і життєві обставини. Наприклад, набір ваги позитивно позначається на розмірі – груди стають пишнішими. Але при скиданні кілограмів худнуть і груди. Те ж саме відноситься і до періоду вагітності та грудного вигодовування. Розкішний бюст годуючої жінки після припинення лактації часто повертається до вихідного розміру, а «бонусом» стає зміна форми не в кращу сторону і розтяжки.

Дівчата, які бажають збільшити груди діляться на два типи – ті, які мріють про пластичну операцію та готові до неї, і ті, хто думає, як збільшити груди на 2 розміри без операції. Зрештою кожна має право на власну думку, але результат буде однозначно хорошим далеко не завжди.

Зробити груди більшими, які є хірургічні методи

Хірургічне збільшення грудей – найбільш популярний, дієвий і ефективний спосіб поліпшити зовнішність. Пластика грудей – добре вивчений і розроблений розділ пластичної хірургії – і естетичної, і реконструктивної.

Аугментація молочних залоз в даний час виконується декількома хірургічними методиками.

 • Сумарний (інфрамаммарний) – розріз виконується по лінії підгрудної складки. Це найбільш простий та поширений спосіб збільшити груди і отримати очікуваний результат з мінімальним ризиком.
 • Періареолярний розріз. Дана техніка передбачає розріз в навколососковій області. Після операції рубець практично непомітний, але у цієї техніки є обмеження – вона не дозволяє збільшити груди на кілька розмірів. Та й відсоток ускладнень зазвичай вищий.
 • Аксилярний розріз, проведений в області пахвової западини. Після операції рубець практично непомітний. Але підходить даний метод переважно для круглих імплантів і тільки при незначному збільшенні молочної залози.

Операція проводиться під загальним наркозом і передбачає контроль стану пацієнтки перші кілька діб в умовах стаціонару.

Збільшення грудей імплантатами. За та проти

Щорічно більше 1,5 мільйонів жінок у світі роблять маммопластику. Це одна з найбільш поширених косметичних операцій, яка має свої плюси та мінуси. Перед тим, як зважитися лягти на операційний стіл, важливо знайти свого хірурга, який розуміє вас, правильно оцінює ваші анатомічні дані та з яким у вас складаються довірчі відносини.

Переваги маммопластики:

 • Довічне збереження розміру грудей, якщо тільки пацієнтка не захоче витягти або поміняти імплантати.
 • Імпланти дозволяють як збільшити груди, так і скорегувати її форму.
 • Сучасні апарати тривимірного моделювання допомагають ще до операції побачити реалістичну модель результату і зрозуміти, наскільки це відповідає вашим побажанням, а також підібрати оптимальну форму ендопротезів.

Але є і недоліки:

 • Після операції завжди залишаються рубці. Вони можуть розташовуватися в різних місцях – під грудьми, в пахвовій западині або в області ареол сосків. Через 2 роки вони стають практично непомітними. А за допомогою спеціальних косметичних процедур можна значно збільшити швидкість регенерації тканин.
 • Післяопераційний період вимагає реабілітації та носіння компресійного білизни. Багатьом жінкам це приносить дискомфорт, який компенсується в майбутньому бажаним розміром грудей.
 • Утворення капсулярної контрактури – наросту тканин навколо імпланта – явище неприємне, але нормальне і безпечне. Хороший лікар завжди розповість докладно, чого чекати і на що звернути увагу.

Пластична операція по збільшенню грудей – це повноцінне хірургічне втручання під загальним наркозом. У разі протипоказань хірург не буде ризикувати здоров’ям пацієнтки.

Перед збільшенням грудей важливо оцінити всі за і проти, і тільки після цього приймати остаточне рішення.

Які є види грудних імплантів і як їх вибрати, види розрізів

Вибір грудних імплантів залежить від типу грудної клітини та стану тканин, бажаної форми та розміру грудей. У естетичній маммопластиці розрізняють такі види імплантів:

 • За формою – анатомічні (каплевидні) та сферичні. Перші виглядають максимально природно і натурально, другі надають більш ефектного вигляду. Краплеподібні ендопротези зазвичай рекомендують при невеликому розмірі грудей і вузькій грудній клітині.
 • За типом оболонки – текстуровані, або шорсткі, і гладкі. Гладкі – більш м’які, але частіше призводять до формування капсулярної контрактури. Шорсткі краще фіксуються всередині і не переміщаються, але можуть викликати ефект пральної дошки – утворення дрібних складок шкіри на грудях при рухах або нахилах.
 • За типом наповнювача. Сюди відносять силіконовий гель або фізіологічний (сольовий) розчин.

Сольові – найперший вид, який потрапив у розпорядження пластичних хірургів. Незважаючи на те, що сольові імпланти дещо застаріли, їх використовують через невисоку вартість в порівнянні з більш сучасними.

Силіконові – найпопулярніші. Сучасні імпланти останнього покоління не розтікаються навіть в разі раптового пошкодження оболонки. Вони прекрасно тримають форму, виглядають максимально природно, мають ефект пам’яті, не відчуваються при торканні і мають довічну гарантію.

 • По розміру. Розмір ендопротеза визначається об’ємом наповнювача. Зазвичай на один розмір припадає в середньому 150 мл наповнювача. Важлива і ширина основи імпланта. Вона повинна відповідати анатомічній формі грудей. В іншому випадку занадто велика або маленька основа надає неприродний вигляд.

Завдяки такій різноманітності можна точно підібрати імплант, щоб отримати потрібний результат. Це залежить від побажань пацієнтки, вихідних анатомічних даних, зросту, стану шкіри і тканин.

Ліпофілінг – альтернатива імплантам

Що таке ліпофілінг, знають не всі. Проте, його часто використовують як альтернативний метод збільшення розміру грудей.

Він дозволяє збільшити груди без операції за рахунок власної жирової тканини клієнтки. Цей метод обов’язково поєднується з ліпосакцією – витягнута жирова тканина після очищення використовується для моделювання розміру і форми грудей. Це знахідка для тих, хто мріє стати стрункішою в проблемних місцях і отримати розкішний бюст.

За даними міжнародних досліджень, збільшення грудей власним жиром займає друге місце за популярністю після хірургічної маммопластики. Але чи підходить це метод всім і чи є у нього обмеження?

Ліпофілінг грудей: плюси і мінуси

Ліпофілінг показаний тільки тим жінкам, у яких є власні жирові відкладення в проблемних місцях. Інакше провести процедуру неможливо. Є й інші особливості:

 • Результат виглядає природно, груди залишається максимально натуральними і м’якими на дотик.
 • Реабілітаційний період дещо коротший, ніж після пластичної операції, ускладнень небагато.

Але у процедури ліпофілінг грудей – мінуси все ж є, і часто вони перевершують плюси.

 • Отриманий розмір грудей – це не назавжди. Жир має властивість розсмоктуватися, тому через деякий час операцію доведеться повторити. Та й дієти в такому випадку протипоказані.
 • Не можна коригувати форму бюста, а також підняти його.
 • Швидше за все, за повторною процедурою доведеться звернутися вже через 2-3 роки. А чи буде для цього потрібна кількість жирової тканини?
 • Струнким дівчатам ліпофілінг не підходить через нестачу жирових відкладень.
 • Корекція можлива не більше ніж на один розмір.

Проте, при вдалому збігу всіх обставин результат може порадувати, нехай і не дуже довго.

Ліпофілінг грудей реабілітація

Ліпофілінг грудей – процедура малоінвазивна. Першу добу пацієнтка перебуває в клініці, далі може відправлятися додому з умовою обов’язкового носіння компресійного білизни протягом 2 тижнів.

У перші дні можливі набряки і болючість, які проходять самостійно. На наступний день після процедури можна повертатися на роботу і до звичного життя. Однак потрібно обмежити фізичні навантаження, виключити алкоголь.

Починаючи з третього тижня можна збільшувати фізичну активність. Від прийому сонячних ванн і відпустки на морі краще утриматися.

Для підтримки результату важливо стежити за вагою – вона не повинна змінюватися, інакше розмір і форма грудей будуть змінюватися теж – і не в кращу сторону.

Чи можна збільшити груди в домашніх умовах

Є жінки, які розкішний бюст хочуть, але під ніж лягати не готові. Вони вибирають для себе консервативний спосіб збільшення грудей, який теж має право на існування. Звичайно, з нульовки третій розмір не виросте, але деякі позитивні зміни цілком можливі, якщо звернути увагу на спорт і догляд.

Спорт

Як збільшити груди за допомогою спорту, знають фітнес-тренери. Вони радять ретельно працювати з грудними м’язами. Їх розвиток допомагає зробити груди візуально більш повними та привабливими. Але це можливо тільки якщо груди мають правильну форму. В іншому випадку результат буде малоестетичний і зовсім не жіночним.

Якщо ж молочні залози розташовані низько, то качати потрібно підшкірний м’яз шиї. Він впливає на тонус області декольте. Чим цей м’яз більш накачаний, тим красивіше виглядають груди. Для таких тренувань підходять віджимання, гантелі, плавання брасом. Але пам’ятайте – збільшити груди на два розміри за допомогою спорту у вас навряд чи вийде. Втім, краще мати доглянуту область декольте.

Креми

Виробники косметики з усіх боків сурмлять про черговий чарівний засіб для збільшення грудей. Не будемо лукавити – спеціальні креми дійсно допомагають підтримувати шкіру еластичною. А фітоестрогени в складі трохи збільшують груди за рахунок чутливості тканин. Але якщо ви шукаєте відповідь на питання про те, як збільшити груди на кілька розмірів, то поспішаємо розчарувати – креми в цьому не допоможуть. Навіть найякісніші.

Масаж і постава

Вирушити в салон краси за великим розміром грудей теж можна. Правда, результат буде скромним. Крім того за допомогою спеціального вакуумного масажу можна підтягнути шкіру, надати їй тонус і злегка збільшити розмір. Ефект досягається за рахунок вакууму, який підсилює кровообіг в зоні, яка масажується, але вау-ефекту не чекайте – просто будьте готові отримати доглянуту зону декольте.

Не потрібно забувати про такий важливий аспект, як постава. Рівна спина – це завжди красиво. А ще хороша постава приховує живіт і робить груди більш помітними. Звичайно це всього лише візуальний ефект. Але мати поставу балерини бажано кожній жінці, незалежно від віку і сфери діяльності.

Поширені міфи про пластику грудей

Не всі жінки наважуються на пластику грудей – багатьох лякають можливі наслідки та ускладнення. Найчастіше між грудьми мрії та жінкою стоять найпоширеніші міфи. Ось вони:

Міф 1. Маммопластика і годування грудьми несумісні.

Імпланти не заважають годувати грудьми, якщо молочні протоки не пошкоджені. Для цього достатньо вибрати підгрудний або пахвовий спосіб установки ендопротезів. Вони не зачіпають процес вироблення молока.

Міф 2. Після установки імплантів зростає ризик розвитку раку грудей.

За даними міжнародних організацій, серед можливих причин і факторів розвитку онкопатології молочних залоз ендопротези не значаться.

Міф 3. Імпланти лопаються або вибухають від перепадів тиску.

Сучасні силіконові і сольові ендопротези виготовлені з міцних матеріалів, які не змінюють своїх властивостей в залежності від зовнішніх факторів. З ними можна купатися, засмагати, займатися спортом і літати на літаках.

Міф 4. Ендопротези сприяють обвисанню, так що з часом буде потрібна підтяжка грудей

Гравітація робить свою справу незалежно від того, встановлені імпланти чи ні. Обвисання набагато ймовірніше при різкому схудненні, після вагітності або через вікові зміни. Правильно підібрані імпланти не посилюють і не прискорюють обвисання.

Міф 5. Збільшення грудей накладає на звичний спосіб життя багато обмежень

Перші кілька місяців після операції дійсно необхідно ретельно дотримуватися рекомендацій лікаря. Це необхідно для швидкого загоєння і відновлення. Серед таких порад – сон на спині, обмеження спортивної активності та сексуального життя на деякий час. Надалі жінка повертається до звичного режиму без будь-яких обмежень.

Висновок: як краще і ефективніше збільшити груди

Як збільшити груди, щоб виключити ускладнення і отримати бюст своєї мрії? Є тільки одна правильна відповідь – знайти свого лікаря з бездоганною репутацією і відгуками. В Медичному Клубі Грейс в Києві всі лікарі – саме такі. На нашому рахунку більше 1000 операцій зі збільшення грудей, найкраще обладнання, власна діагностична лабораторія та сервіс найвищого рівня.

Пластичні хірурги медичного клубу Грейс займаються пластикою грудей більше 10 років. При цьому вони регулярно підвищують кваліфікацію і отримують сертифікати та дипломи в кращих зарубіжних клініках. Ми використовуємо найсучасніші матеріали та обладнання, щоб ви насолоджувалися своїм відображенням у дзеркалі і викликали захоплення в очах оточуючих.