Якщо опустилася повіка. Птоз як перешкода для хорошої видимості, а не лише естетичний дефект
Опущення верхньої повіки — ненормальний стан, пов’язаний із вродженими відхиленнями у розвитку або виникає у будь-якому віці через травми, недуги. Запідозрити цей стан можна до звернення до клініки. Птоз призводить до помітної асиметрії розрізів очей. Ігнорувати дефект небезпечно. За відсутності своєчасної медичної допомоги погіршується зір. Крім того — збільшуються ризики утворення вивороту. Лікування птозу верхньої повіки в Grace Clinic — ефективний спосіб покращення зорової функції та якості життя загалом. Позбавляйтеся психологічного та фізичного дискомфорту, не допускаючи прогресування цього стану.
Чому повіка «падає» і це не завжди вік
Повіка падає на око — негаразд, з яким стикаються у будь-якому віці. Не виняток — немовлята перших місяців життя. У таких випадках прийнято говорити про вроджений дефект. Він потребує обов’язкової хірургічної корекції.
Причиною птозу верхньої повіки, що розвинувся протягом життя, можуть стати:
- неправильно проведена операція з корекції зору;
- ослаблення м’язів та зв’язок, пов’язане з похилим віком;
- механічні ушкодження — обличчя, ока чи повіки;
- офтальмологічні стани;
- пухлини в ділянці очної ямки;
- ендокринні розлади;
- непрофесійно виконані косметичні втручання;
- параліч окорухового нерва;
- ботулізм (характеризується ураженням нервової системи).
Часто причиною відхилення, коли одна повіка більша за іншу, стають також цукровий діабет та перенесений інсульт. Незалежно від факторів, що спровокували дефект, для усунення цього небезпечного стану рекомендуємо звертатися до Grace Clinic. Адже турбота про власне здоров’я може бути справді легкою та комфортною.
Коли птоз стає негараздом, а не нюансом
Ставитись до опущення повік виключно як до естетичного дефекту зовнішності неправильно. Птоз — серйозне відхилення очного яблука, яке перешкоджає нормальній видимості. Людині з таким дефектом доводиться докладати зусиль, щоб забезпечити достатній огляд. Для цього вона змушена постійно піднімати брови чи підборіддя. Незалежно від причини птозу верхньої повіки, це відхилення часто провокує дискомфорт:
- подразнення слизової оболонки ока;
- стомлюваність органів зору через напруження м’язів;
- потемніння в очах через утруднене моргання.
Опущена повіка — наслідок порушень у роботі м’язового апарату. При такому стані неможливо повністю закривати очі. Збільшуються ризики розвитку супутніх розладів. Наприклад, кон’юнктивіту, синдрому сухого ока, астигматизму.
Симптоми опущеної повіки
Розпізнати птоз нескладно через яскраво виражені ознаки. До таких належать:
- очні щілини різної форми;
- труднощі при русі повіками;
- опущена складка — на одному або обох очах;
- запальний процес;
- відчуття стороннього тіла в оці;
- прогресуюче погіршення зору;
- двоїння в очах.
Якщо повіки опускаються через невралгію, явні ознаки цього стану — западання очного яблука, зміна розміру зіниці. У медичному центрі Grace Clinic для діагностики передбачено комплекс заходів: огляд очного дна, перевірка чіткості зору, вимірювання внутрішнього тиску очного яблука, виконання біомікроскопії. Обов’язковою є консультація онколога, невролога, отоларинголога. За потреби лікуючий лікар призначає також додаткові дослідження.
Підтягнути чи підняти повіку. Що реально допомагає
Лікування стану верхньої повіки залежить від причини та ступеня вираженості дефекту. Вроджений птоз одного ока, як і двостороння вада розвитку м’язів, потребує обов’язкового хірургічного втручання. Лікар вкорочує або зміцнює м’язи, що забезпечують рух повіки. За потреби — фіксує її до лобового м’яза. Якщо її функціональні можливості не дозволяють відновити нормальне положення повіки.
Коли птоз — наслідок парезу окорухового нерва, лікар не одразу призначає операцію. У деяких випадках консервативне лікування дозволяє відновити його функцію. Для цього проводяться:
- УВЧ;
- гальванотерапія;
- ін’єкції вітамінними коктейлями;
- мезотерапія.
Лікар призначає препарати, що покращують кровопостачання та трофіку нерва. Виконання гімнастики для очей посилює позитивний ефект терапії. Завдяки комплексному впливу на м’язи в деяких випадках вдається підняти верхню повіку. Якщо консервативне лікування не дає результату протягом року, лікар призначає операцію.
Як повернути відкритий погляд без ефекту «подиву»: експертна допомога в Grace Clinic
Для хірургічного лікування птозу повіки в медичній практиці вдаються до блефаропластики. Наші лікарі обирають одну з двох методик:
- Класична. Універсальна тактика, яка підходить у більшості випадків. Лікар видаляє жирові грижі та зайву шкіру, що перешкоджають щільному закриванню ока.
- Транскон’юнктивальна. Тактика застосовується тільки у випадках, коли відсутня надлишкова шкіра. При птозі це буває нечасто — методику не можна назвати популярною. Проте для людей вона забезпечує важливу перевагу — не залишає слідів.
Операція триває в середньому від 30 хвилин до 1,5 години. Усунення вродженої вади може вимагати набагато більше часу.
Як виправити птоз повіки в кожній ситуації, знають експерти Grace Clinic. Проте комфортне відновлення без ускладнень визначає поведінка людини. Важливо регулярно обробляти шви антисептиком, обмежити фізичні навантаження, не терти очі, відмовитися від носіння контактних лінз, правильно харчуватися, виключивши з раціону алкоголь.
Пластика верхньої повіки — комфортне безпечне втручання, якщо його виконали досвідчені хірурги. Обираючи Grace Clinic, ви зможете ще до операції побачити візуалізацію майбутнього результату. Покращуйте якість життя, довіряючи турботу про здоров’я професіоналам.
Использованная литература
- Al Shehri Mohammed D., Al-Fakey Yasser H., M.D., Alkhalidi Hisham M., Mubark Mohamed A., Alsu Haibane Adel H. Microscopic and Ultrastructural Changes of Muller’s Muscle in Patients With Simple Congenital Ptosis // Ophthalmic Plastic and Reconstructive Surgery. — 2014. — Vol. 30, № 4. — с. 337-341.
- Beard C. A new classification of blepharoptosis // International Ophthalmology Clinics. — 1989. — Vol. 29, № 4. — с. 214-2016.
- Lowinger A., Gill H.S., Phan I., Garcia-Kennedy R., Silkiss R.Z. Histology of Muller’s muscle observed in quiescent Graves’ orbitopathy. Canadian Journal of Ophthalmology // Journal Canadien d’Ophtalmologie. — 2013. — Vol. 48, № 6. — с. 468-470.
лікаря