Зменшення
грудей

Зменшення
грудей

Великий розмір грудей не всім подобається та підходить. Пропонуємо вам зменшення, щоб створити бажану форму грудей.

Власниці маленького бюсту мріють про великі груди, а ось деякі з тих, кому природа подарувала великий об’єм молочних залоз, зовсім цьому не раді. Особливо це стосується дівчат, які професійно займаються спортом, балетом або танцями. Крім цього надто великі груди можуть викликати закомплексованість, сутулість, загострити проблеми з хребтом. Операція по зменшенню грудей допоможе зберегти фізичне і психічне здоров'я, максимально розкрити свій спортивний або творчий потенціал.

Операція з зменшення грудей. Що це?

Пластична операція по зменшенню грудей називається редукційною маммопластикою. Одне зі значень терміну редукція (лат. Reductio) в біології – це зменшення, а mamma в перекладі з латині означає молочну залозу. Під час операції висікаються та видаляються надлишки жирової тканини, власне самої молочної залози, та шкіри. Ареола та сосок зміщуються вгору на шкірно-тканинній ніжці, що живить.

Підготовка до операції по зменшенню грудей, в тому числі здача аналізів і проходження обстежень, займає декілька днів і не вимагає госпіталізації. Сама редукційна маммопластика триває 3,5-4 години. Після пластики жінка знаходиться протягом доби в одномісній палаті після чого виписується додому. Для остаточної реабілітації знадобиться 2-3 місяці, а післяопераційні рубці стануть малопомітними через 6-12 місяців.

Наш досвід

До

операції

На консультації ви обговорюєте зі спеціалістом бажану форму грудей. Одночасно зі зменшенням можна виправити асиметрію грудей та форму ареол. Для мінімізації ризиків, ви проходите комплексне обстеження організму у нашому Клубі.
Під час

операції

Зменшення грудей триває від 2 до 5 годин. Анестезіолог підбирає найменш токсичний наркоз, а хірург застосовує найновітніші методи проведення операціі. Під час операції ви знаходитесь під постійним наглядом бригади лікарів та медичного персоналу.
Після

операції

Після операції вас переводять до одномісної люкс-кімнати під щосекундний нагляд вашої персональної медсестри та лікаря. Реабілітація після зменшення проходить легше, ніж після збільшення. Першу добу ви залишаєтесь в клініці. Період відновлення триває 2-3 тижні, але спеціальну білизну необхідно носити протягом 6-8 тижнів.

Наш підхід до зменшення грудей

Ми чудово розуміємо кожного клієнта, який вирішив зменшити груди. Бо великі груди — це не завжди комфортно. Занадто великі груди можуть викликати і психологічний дискомфорт, і проблеми зі здоров’ям. Тому зменшення вирішує не тільки естетичні проблеми, а й функціональні.

Завдяки зменшенню ми максимально ефективно зберігаємо форму грудей, яку ви хочете отримати. Адже під час процедури одночасно видаляються і зайві жирові, і залозні тканини.

Спеціалісти

Всі спеціалісти

Вадим
Сімонов

Лікар пластичний хірург. Лікар вищої категорії.
34 роки хірургічної практики

Сергій
Гришай

Лікар пластичний хірург. Спеціаліст з пересадки волосся. Флеболог. 12 років хірургічного досвіду

Вартість послуг

Ціна операції по зменшенню грудей залежить від обсягу втручання і включає:

 • всі необхідні передопераційні обстеження;
 • палату інтенсивної терапії;
 • анестезію;
 • операцію по зменшенню грудей;
 • набір компресійної білизни;
 • комфортний одномісний стаціонар з індивідуальним медичним доглядом та харчуванням;
 • післяопераційний догляд (включаючи перев'язки перші 10 днів після операції);
 • річний медичний супровід.
 • *у разі придбання операційного пакету - консультацію вже включено у його вартість

 
Назва послуг
Вартість, грн
1
Консультація пластичного хірурга по зменшенню грудей
1900*

Питання - відповіді

До якого розміру потрібно зменшувати груди?

Кожній жінці підійде свій розмір грудей. Наші спеціалісти разом із вами підберуть краще рішення. Вони враховують особливості тіла, тому зменшують груди до того розміру, який гармонійно та пропорційно виглядатиме саме на вашому тілі.

Коли можна носити звичайну білизну після зменшення?

Протягом місяця вам потрібно носити компресійну білизну, яка триматиме та фіксуватиме груди після зменшення. Потім можна переходити на звичайну білизну. Наші спеціалісти рекомендують утриматися від носіння білизни з «кісточками», без бретелей та push-up протягом 3 місяців. Краще віддати перевагу спортивним топам.

Через який час після зменшення можна керувати автомобілем?

Одразу після операції вам не слід навантажувати організм. Тому керувати автомобілем зможете не раніше ніж через 3 дні після виписки з нашої клініки, а ще краще — через 7-10 днів.

Що входить в пакет операції зі зменшення грудей?

Пакет операції "Зменшення грудей"
включає:

1. Передопераційні консультації:

  • консультація пластичного хірурга
  • консультація анестезіолога
  • консультація гінеколога

2. Стандартний пакет аналізів

3. ЕКГ (відповідно операції)

4. УЗД (відповідно операції)

5. Рентген дослідження (відповідно операції)

6. Ендоскопічні дослідження (відповідно операції)

7. Палата інтенсивної терапії

8. Операція

9. Анестезія

10. Стаціонар

  • палата
  • індивідуальний медичний огляд - персональний черговий лікар
  • персональна медична сестра
  • індивідуальне дієтичне харчування

11. Післяопераційний огляд (перші 10 діб після операції)

12. Річний медичний супровід

Додатково включено у вартість пакету:

13. Компресійна білизна (1 комплект)

До/після

Фотографії демонструють результати пластичних операцій і косметологічних процедур інтимного характеру і не призначені для перегляду особами до 18 років.
Фотографії демонструють результати пластичних операцій і косметологічних процедур інтимного характеру і не призначені для перегляду особами до 18 років.

Методи редукційної маммопластики

Сьогодні для пластики по зменшенню грудей застосовують метод T-подібної або якірної операції по зменшенню грудей. Ця методика використовується тоді, коли необхідно виконати значне зменшення об’єму молочних залоз. Для виконання необхідних маніпуляцій хірург робить розріз, схожий на перевернуту букву Т або якір – по краю передбачуваного нового положення ареоли, потім вниз і назовні з формуванням зовнішніх та внутрішніх шкірно-жирових клаптів та з розрізом в субмаммарній складці.

Незалежно від конкретного методу редукційної маммопластики протягом місяця після операції потрібно буде утримуватися від фізичних навантажень, носити компресійну білизну. Відвідувати басейн, спортивний зал і сауну можна буде через 2-3 місяці. А ось приймати душ дозволяється вже на 2 добу після операції по зменшенню грудей.

Читати далі

Показання та протипоказання

Редукційна маммопластика показана

 • для відновлення природної форми після пологів і періоду лактації;
 • при сильному опущенні (птозі) залоз великого розміру;
 • для виправлення асиметрії, інших вроджених дефектів;

Операція по зменшенню грудей безперешкодно робиться і тим жінкам, які відчувають психологічний і/або фізичний дискомфорт через великий об’єм свого бюсту.

Редукційна маммопластика протипоказана при наявності:

 • множинної алергії на засоби для місцевої анестезії та наркозу;
 • тяжкої фіброзно-кістозної мастопатії;
 • дерматологічних проблем в зоні, що оперується;
 • злоякісних новоутворень;
 • загострення хронічної вірусної інфекції, наприклад, оперізуючого лишаю;
 • тяжкого цукрового діабету, тяжко порушення функції щитоподібної залози ;
 • тяжких хвороб серцево-судинної системи;
 • порушень згортання крові.

Зменшити об’єм молочних залоз можна тільки після досягнення 18 років. Під час вагітності та в період лактації будь-яка пластика грудей заборонена.

Як проходить операція зі зменшення грудей

Підготовка до операції по зменшенню грудей, в тому числі здача аналізів і проходження обстежень, займе кілька днів. Сама редукційна маммопластика триває 3,5-4 години, проводиться під загальним наркозом, рідше під місцевою анестезією.

Операція по зменшенню грудей починається зі знеболювання та нанесення на тіло жінки детальної розмітки, відповідно до якої будуть виконуватися розрізи. Зазвичай операція виконується на обох грудних залозах, але якщо її метою є усунення асиметрії, може бути односторонньою.

Сьогодні для пластики по зменшенню грудей найчастіше застосовують метод T-подібного (якірного) доступу. Ця методика операції зі зменшення грудей використовується тоді, коли необхідно виконати значуще зменшення об’єму молочних залоз. Для виконання необхідних маніпуляцій хірург робить розріз, схожий на перевернуту букву Т або якір:

 • круговий, по краю передбачуваного нового положення ареоли;
 • потім вниз до природної складки під грудьми (субмаммарної);
 • горизонтальний в обидві сторони від вертикального розрізу, по лінії субмаммарної складки.

При цьому формуються зовнішні та внутрішні шкірно-жирові клапті. Надлишки тканин висікають до отримання бажаного розміру. Потім, якщо є така потреба, пластичний хірург переміщує ареолу з соском вгору, груди набувають природного, гармонійного вигляду.

Якщо є показання до проведення редукційної маммопластики з періареолярним або вертикальним доступом, виконується розріз відповідної конфігурації, тканини видаляються в меншому об’ємі, ніж при якірному доступі.

На заключному етапі операції на розрізи накладаються косметичні шви та закриваються стерильною пов'язкою.

Можливі ускладнення після редукційної маммопластики

Жінкам, які вирішили зробити зменшення грудей, варто пам'ятати про можливі ускладнення. Їх небагато, але вони існують:

 • можливе руйнування молочних протоків, внаслідок чого жінка не зможе годувати грудьми, особливо високий ризик при масштабному видаленні тканин і переміщенні ареоли. Якщо виконується зменшення грудей після пологів, завершення лактації, та жінка не планує більше народжувати, даним ризиком можна знехтувати, оскільки загроза здоров’ю відсутня;
 • втрата чутливості сосків (відзначається досить зрідка, зазвичай чутливість взагалі не порушується або відновлюється максимум протягом року);
 • утворення келоїдних рубців в місцях розрізів. Схильність до даної проблеми можна визначити за допомогою генетичного дослідження крові, якщо передопераційне обстеження виконане в повному обсязі, ризик мінімальний;
 • асиметрія грудних залоз, можлива тільки при недостатній кваліфікації пластичного хірурга, який видаляє тканини нерівномірно.

Реабілітація після зменшення грудей

Після пластики жінка перебуває добу в одномісній палаті, після чого виписується додому. Для остаточної реабілітації знадобиться 2-3 місяці, а післяопераційні рубці стануть малопомітними через 6-12 місяців. Оскільки операція не зачіпає м'язову тканину, больовий синдром виражений помірковано, але в перші дні може бути рекомендований прийом анальгетиків, за показами – інших препаратів. Без призначення фахівця або узгодження з ним жодних медикаментів приймати не слід.

Незалежно від конкретного методу редукційної маммопластики протягом місяця після операції треба буде утримуватися від фізичних навантажень, носити компресійну білизну. Шви знімають на 5-7 день, для профілактики утворення грубих рубців місця розрізів необхідно регулярно обробляти спеціальною маззю. Відвідувати басейн, спортивний зал і сауну можна буде через 2-3 місяці. А ось приймати душ дозволяється вже на 2 добу після операції по зменшенню грудей.

Ціни на зменшення грудей в Києві в Клініці Grace

Ціна на пластичне зменшення грудей залежить від того, виконується операція на одній або обох залозах, від методу доступу. В Клініці Грейс у вартість редукційної маммопластики включені первинна та всі наступні консультації, комплексне обстеження перед операцією, післяопераційний догляд і всі супутні послуги. Ціна, яку повідомляє клієнтці хірург за підсумками консультації, є остаточною.

Пластика по зменшенню грудей в Клініці Grace

Редукційна маммопластика в Клініці Grace виконується тільки досвідченими і висококваліфікованими пластичними хірургами, репутація яких не заплямована. Крім цього ми сприяємо регулярному підвищенню кваліфікації лікарів, обміну досвідом та навчанню інновацій в провідних зарубіжних клініках пластичної хірургії.

Успішності операції по зменшенню грудей також допомагає сучасне німецьке обладнання, застосування новітнього, безпечного і сертифікованих шовного матеріалу.

Вичерпні відповіді на всі питання будуть надані хірургом на першому прийомі-консультації.

Показати менше